DEMONSTRACE - NEEXPERIMENTUJTE S NAŠIMI DĚTMI

Ahoj kamarádi,

kdo z vás byl na demonstraci Neexperimentujte s našimi dětmi?

Každému z vás patří obrovská pochvala. Chtělo to trochu kuráže, jít po přecpané ulici, kde byli novináři, policie, turisti, řidiči aut i místní a při tom vykřikovat hesla a nést transparenty. Ačkoliv novináři uvádějí odhad 150-250 účastníků demonstrace. Dali jsme si tu jeden a půl minuty práce a pokusili jsme se účastníky spočítat a dostali jsme se k číslu 400 účastníků. Odhaduji, že jeko Cesta za pravdou jsme tedy byli přibližně polovina z celkového počtu a tak jsme díky naší účasti počet demonstrantů zdvojnásobili.

TV Prima odvysílala reportáž a souběžně s demonstrací na ČR1 radiožurnálu proběhla krátká diskuze mezi účastníkem demonstrace a zastánkyní vyučování o sexu ve školách v podobě, jak jí zavádí Ministerstvo školství. Zde jsou odkazy na místa, kde je možné shlédnout různé tiskoviny, které o demonstraci podle svého poreferovaly.

http://www.denik.cz/z_domova/odpurci-protestovali-proti-sexualni-vychove-na-sko.html

http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/768235

http://www.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zprava/v-praze-se-sesli-odpurci-sexualni-vychovy--778324

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/fotogalerie/2010/09/01/odpurci-sexualni-vychovy-demonstrovali-v-praze/?tro1167_0_6

http://nachodsky.denik.cz/multimedia/galerie/2415586.html?section=1,2

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/v-praze-budou-demonstrovat-odpurci-sexualni-vychovy-na-skolach/522515

Akci svou přítomností výborně podpořili i někteří politici a další řečníci. Mezi jinými pronesla projev někdejší poslankyně ODS Eva Dundáčková, Jana Bobošíková (strana Suverenita) a Roman Joch (poradce premiéra Petra Nečase pro lidská práva). Současně byly prezentován výstižný pozdrav demonstrantům od pana Petra Hájka (vícekancléř a poradce prezidenta Václava Klause). Za hnutí Cesta za pravdou přednesl projev Daniel Skokan a jeho celý text najdete níže na konci článku.

Musím zde každému účastníkovi poděkovat a poblahopřát k prokázané odvaze. Navíc chci opravdou pochválit výrobcům i nositelům transparentů. Pokud jste přijeli z větší dálky, patří vám pochvala dvojnásobná. Velké díky organizátorům ze sdruženi D.O.S.T. Také děkuji Policii ČR za výbornou spolupráci při organizování demonstrace.

 

Projev přednesený Danielem Skokanem za hnutí Cesta za pravdou.

Drazí rodiče, vážení spoluobčané, přátelé,

pokud byste měli dojem, že to beru osobně, pak je ten dojem správný, je to pro mě osobní, neboť mám ve škole dvě dcery ve věku 10 a 12 let. Až použiji nějaké hrubší slovo, vězte, že ho pouze cituji z příruček ministerstva školství.

Dnes jsme se zde sešli, protože nám záleží na budoucnosti našich dětí.

Každému z vás, kdo jste dorazili, patří pochvala. A nejste zde sami za sebe, zastupujete zde tisíce rodičů, kteří podepsali petici „nesexuveškole.cz“. Zastupujete zde desetitisíce dalších rodičů, kteří pracují a podnikají z domova či do zaměstnání docházejí a kteří upřednostňují rodinu, etiku a vztahy nad bezcharakterním či sobeckým životem.

Tím, že jste dnes přišli osobně, stali jste se hlasem pro rodinu. Jakým hlasem se tedy chtějí stát úředníci ministerstva školství, kteří nás svými návrhy a příručkami přivedli na toto místo?

Současně jsem vděčný za postoje pana premiéra Nečase i pana prezidenta Klause, a také za postoje přítomných politiků.

Právo na výchovu dětí rodinou, a to i v oblasti sexu, nesmí být zpochybňováno. Toto právo je zakotveno v našem právním řádu i v mezinárodních úmluvách, ke kterým se naše země přihlásila. Právo je tedy na naší straně.

Jsme vděční, že 20 let po sametové revoluci ze škol téměř zmizel marxismus a komunismus. My jako rodiče nechceme, nemůžeme a nebudeme nečinně přihlížet, jak do škol přichází sexismus a snahy násilně oddělit děti od etických a morálních hodnot jejich rodičů.

Nejde o mou nebo naší morálku. Jde o morální základy naší společnosti. A společnost nemůže obstát, pokud naruší nebo opustí základy, na kterých byla postavena.

Chceme, můžeme a budeme bojovat za naše děti a jejich práva. Chceme a budeme bojovat za to, aby dítě, které nemělo před osmnáctým rokem pohlavní styk, nebylo učitelem z popudu ministerstva školství ponižované.

Přátelé, můžeme tento boj prohrát. Na ředitele odboru základního školství aspiruje dosavadní poradce ministra Dobeše pan Kitzberger.  Pan Kitzberger je zastáncem kontroverzních příruček.Současně je člověkem, který je připravený hrozit rodičům trestním stíháním. Cituji:

Pokud jde o váš dotaz, zda vám hrozí nějaký právní postih v případě, kdy odmítnete účast vašich dětí ve výuce (v tomto případě ve vyučování týkajícího se sexuální výchovy), pak musím konstatovat, že takový postih skutečně potencionálně hrozí. ... Mohlo by jít o přestupek, ale v krajním případě až trestní stíhání Konec citátu.

Pokud pan ministr Dobeš a pan Kitzberger touží, nechat mě trestně stíhat za to, že zabráním své dceři zúčastnit se výuky, kde se bude diskutovat o pornografických materiálech a análním pohlavním styku, jak bylo uvedeno v příručkách ministerstva školství, jsem ochoten takové trestní stíhání podstoupit.

Pan ministr Dobeš personálními změnami na postu ředitele odboru základního vzdělávání a dosazením pana Kitzbergera na tuto pozici dává nám rodičům jasný vzkaz:

- Názor rodičů mě nezajímá

- Diskutovat s rodiči o jejich dětech nebudu

- Chci sexismus do škol

- Děti patří škole ne rodičům

Dle mého názoru je hanbou naší země, že takovéto postoje a názory je možné prezentovat z úřadu tak vznešeného, jakým by ministerstvo školství mělo být

Pane ministře Dobeši! My nechceme se školou bojovat. Chceme se školou spolupracovat. Dovolíte nám to, nebo budete tuto spolupráci rodičů a škol potlačovat a rozbíjet?

Děkuji vám za pozornost