Myšlenka na týden 22. - 28. 12. 2014: Čtyři slova, která fungují

Čtyři slova, která fungují

„Proto vám pravím: Věřte, že všecko,
oč v modlitbě prosíte, je vám dáno, a budete to mít.“
(Marek 11,24)

Věřit. To je v Božím království klíč ke všemu. To je způsob, jak uvolnit moc všemocného Boha. Většina z nás to ví. Víme ale, jak to prakticky udělat?

Vlastně je to tak snadné, až to zaráží. Je to tak snadné, že stačí říci: „Věřím, a tak přijímám.“

Když ta slova říkáš, něco se děje. Nevím jak, ale děje se. Nevím, jak mé trávící ústrojí ví, co dělat, když něco spolknu, ale ví to. Nemusím udělat nic jiného, než si vzít kousek jídla, a ono to funguje. Nemusím nic dělat. Nemusím cítit, že se to děje. Prostě se to stane. Tělo je tak stvořeno.

Úplně stejně, když se živíš Božími drahocennými zaslíbeními a „polykáš“ je do svého ducha tím, že říkáš: „Věřím a přijímám,“ uvolňuje se tvá víra. Nemusíš se starat, aby se to stalo. Nemusíš to cítit. Prostě se to stane. Znovuzrozený duch je už tak stvořený.

Když neustále říkáš: „Věřím, že přijímám své uzdravení,“ nebo: „Věřím, že mé finanční potřeby jsou vyřešeny,“ a pak cituješ části Písma, na kterých je to založeno, uvolňuje se víra, která se týká těchto potřeb.

Jak říká Dr. Kenneth Hagin, musíš „mít zapnutý spínač víry“. Spolu s Glorií jsme objevili, že říkat větu: „Věřím, a tak přijímám,“ je způsobem, jak toho dosáhnout. Říkáme ji, když Boha chválíme. Říkáme ji, když čteme Písmo.

Zvlášť ji říkáme do tváře temnotě, když se zdá, že od Boha nic nepřijímáme. A když se zdá, že je všechno čím dál horší, pak ji říkáme nejhlasitěji. Věřím, a tak přijímám!

Chceš dnest svou víru aktivovat? Pak ať jsou tato čtyři slova nejdůležitějšími slovy ve tvém slovníku. Používej je každý den a brzy zjistíš to, co my... Že fungují!

BIBLICKÉ ČTENÍ: Marek 11:12–24

Kenneth Copeland: VÍROU K VÍTĚZSTVÍ
Vydavatelství Postilla