BŘEZNOVÁ BOHOSLUŽBA V PARDUBICÍCH (2011)

Jak mile jsem byl překvapený účastí ne této bohoslužbě J Před bohoslužbou nebyl seminář, na kterém by se akce propagovala. Hlavní řečník semináře nebyl řečníkem na bohoslužbě. Nejnižší odhady účasti začínaly na 100 lidech. Osobně jsem tipoval 200-300 s určitou obavou. Ale 450 lidí jsem nečekal. Každý kdo jste přišel si zasloužíte pochvalu. A každý, kdo vzal někoho s sebou si zaslouží supr dvojnásobnou pochvalu.

  

Tak co myslíte, upekl jsem bábovky dobře? Dělám si legraci… Je to úžasné vidět, jak v neděli brzo ráno přichází pozitivně naladění lidé. Žádná ranní nedělní „depka“, že je brzo ráno a že je zítra pondělí a další „bla, bla, bla…“ Místo toho jsem viděl radost, chuť do života a očekávání.

To se pak Vítkovi s Milanem Abrahamovým a Jarce Fialové lépe začalo zpívat a hrát a tak nás poponesli o kousek blíž v našem srdci a v myšlenkách k Bohu.

  

Vojtěch Gočaltovský krásně přes vzkaz o pokoře přiváděl hledající lidi na myšlenku přijetí Krista. Když pak na výzvu k modlitbě přijetí Krista přišlo dopředu přibližně 50 lidí, v nebi se musela strhnout supr dupr oslava. Vždyť andělé se podle Bible radují už nad jedním obráceným člověkem. Navíc jsem slyšel příběh, jak jiní hosté, ačkoliv dopředu nepřišli, posunuli se o mnoho kroků blíž ve svém hledání Boha a Krista.

Pokud máte někoho, kdo byl tuto neděli ráno u pódia poprvé v životě, napište mi. Rádi mu pomůžeme v jeho započaté cesta za Kristem vzdělávacíma pomůckama, které jsou pro to vhodné.

  

Nakonec hrozně rád děkuji jak hudebníkům a Vojtěchovi, tak i všem těm „neviditelným“ pomocníkům. Předem bylo potřeba nakoupit, objednat, dovézt, přijít o 2 hodiny dříve než ostatní, ozvučit, uvařit, nakrájet, vybalit, nasvítit, fotit, promítat, sbalit, uklidit, odvézt... Také se všechno muselo zaplatit. Každý kdo přiložil svou ruku, korunu a modlitbu k dílu si nyní zaslouží mou pochvalu a pochvalu od svého Pána, kterého následujeme i takovouto službou lidem. DĚKUJI!

Za tým Cesta za pravdou

Daniel Skokan