Rebecca St. James: Bible je mou inspirací

Už více než deset let patří zpěvačka a komponistka Rebecca St. James k nejznámějším hudebníkům na křesťanské scéně. „Grammy Award“, mnohá vyznamenání jako „Nejlepší zpěvačka roku“, titul „Nejvlivnější ženy v křesťanské hudbě“ a více než milion prodaných CD mluví o jejím všestranném talentu. Vedle popových, rockových, alternativních CD a alb chval píše také knihy pro mladé ženy.

 

Livenet: Kde bereš texty ke svým písním a knihám?

 

Rebecca St. James:  Je tolik věcí, které mě inspirují. Ale Bible je pro mne největším zdrojem inspirace. Je tak poetická a tak moudrá. Také hudba ostatních křesťanů ve mě budí kreativitu. Vyrostla jsem s křesťanskou hudbou a už jako dítě jsem ráda poslouchala křesťanská rozhlasová vysílání. A přirozeně píši o věcech, které denně prožívám a cítím.

 

Proč ses rozhodla vytvořit album chval?

 

ObrazekDlouho jsem o tom přemýšlela, že bych měla jednou vydat album chval. Už jako dítě jsem milovala chvály a vím také, jaká síla je v opravdových chválách a uctívání. Za tím vězí moc, něco velmi reálného. Myslím si, že je to velmi lákavé a motivující, když je na CD slyšet, jak tisíce lidí společně uctívá Boha. Je to doslova strhující prožít takovou jednotu a společenství. A tak bylo na čase, abych takové album chval sama nazpívala.

 

Jsi velmi známá. Jak vypadá tvůj život mimo jeviště?

 

Upřímně řečeno, jsem zcela obyčejná žena, která si vzala za úkol, ukázat lidem, že existuje Bůh. Osobně chci žít podle Ježíšových přikázání a každý den to udělat a prožít, co On pro mne má. Jinak jsem beznadějně romantická, miluji přírodu, tančím ráda swing a jsem prostě naivní. Mám velmi ráda své přátele, ráda se směji, mám ráda děti a pomáhám ráda lidem, kteří to potřebují. Své vlasti Austrálií jsem  velmi zavázána. Jednoho dne bych tam chtěla opět žít.

 

Vydala jsi také jednu knihu…

 

Ano, jmenuje se „She“. Tato kniha je určena všem  ženám 21. století od kterýchObrazek společnost očekává, že z nich budou překrásné, štíhlé, úspěšné, silné, extrovertní, mimořádné, schopné a nezávislé super – ženy. Kniha má ženám připomenout co je pro jejich  život opravdu důležité: Bůh a biblické principy. K mé knize „Nový feminismus“ mě inspirovaly nejen vlastní zkušenosti, ale také už téměř zapomenuté hodnoty rodiny. Uvidíme, co se v mém životě ještě přihodí…

 

 

Copyright © 2008 KCO Náchod