V BRAZÍLII POCHODOVALO 1.5 MILIÓNU KŘESŤANŮ PRO JEŽÍŠE

     Výroční „Pochod pro Ježíše“ v Brazílii přitáhl v pondělí více než 1,5 milionu evangelikálních křesťanů.

Ve svém 17. ročníku spojila tato událost stovky evangelikálních církví v zemi.Pochod se koná každý rok.

Účastníci pochodovali po trase dlouhé 4 kilometry v Sao Paulu a k tomu jim hrála hudba křesťanských skupin a poslouchali projevy od kazatelů a místních celebrit, uvedla agentura Associated Press (AP).

Loni se více než 48 000 sborů a 850 000 domácností v Brazílii účastnilo jedné z největších evangelizačních kampaní v historii. Televizní program, který zobrazoval brazilskou fotbalovou hvězdu Kaka při sdílení jeho svědectví o naději a víře v Ježíše Krista, byl součástí projektu My Hope Brazil (Moje Naděje pro Brazílii), který organizovala Misijní asociace Billyho Grahama.

Během trojdenní evangelizační akce loni v listopadu místní křesťané pozvali přátele a rodinné příslušníky do svých domovů, aby mohli společně sledovat vysílání evangelizačních programů v hlavním vysílacím čase. Diváci tam byli povzbuzováni ke sdílení svých osobních svědectví a pozvání těch, kdo se sešli v jejich domech, aby odevzdali své životy Ježíši Kristu.

Projekt My Hope Brazil a Pochod pro Krista jsou některé z velkých evangelizačních událostí, které odrážejí sílu růstu křesťanského hnutí v Brazílii. Počet evangelikálních protestantů v Brazílii vzrostl z devíti procent v roce 1990 na 15 procent v roce 2000.

Zdroj: christianpost.com, Ethan Cole